Leszögezte az USA új védelmi minisztere, hogy mit akar: hát, nem woke hadsereget
A 44 éves katonai veterán várhatóan nem fogja folytatni a demokraták ideológiai alapú toborzását.
Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet vezetője szerint mivel a magyar kormányzati álláspont nem változik a háborúval kapcsolatban, a nyomásgyakorlás nem fog megszűnni.
A nyomásgyakorlás folytatódik, David Pressman szerdai, igen rövidre sikerült tájékoztatója csupán egy eleme ennek a folyamatnak – reagált lapunknak az amerikai nagykövet bejelentésére Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet vezetője. Kifejtette, az orosz-ukrán háború megítélésében a Biden-adminisztráció és a magyar kormány között ugyanis lényegi különbség áll fenn. Magyarország fegyverszünetet és béketárgyalásokat, az USA jelenlegi vezetése a harcok folytatását szorgalmazza. Ez a mostani állomás, az orosz beruházási bank vezetőinek szankciós listára tétele, csak egy állomás, a baloldali sajtóban előzetesen beharangozott lépésekhez képest kisebb jelentőségű, ám az elemző szerint ez csupán egy állomás. Aláhúzta:
lehet még számítani további intézkedésekre az Egyesült Államok részéről, „érdemes felkészülni, hiszen a nézetkülönbség fennmarad”.
Mráz megjegyezte, szövetségesek vagyunk, ráadásul Amerikának van egy másik, republikánus fele, ami egyre egységesebben áll ki a béke mellett. Fontos, hogy a magyar társadalomban ne az Egyesült Államokkal, legfeljebb a jelenlegi adminisztrációval szemben legyenek ellenérzések. Mindazonáltal mivel a magyar kormányzati álláspont nem változik a háborúval kapcsolatban, a nyomásgyakorlás nem fog megszűnni.
A Gyöngyösi Márton szédervacsorás botrányával kapcsolatos nagyköveti válaszról az elemző azt mondta, a Jobbik-elnök meghívása láthatóan nem volt véletlen, a nagykövetség „továbbra is támogatja a politikus színeváltozásáról szóló kampányt”. Gyöngyösi „felemelése” egyúttal a magyar ellenzék többi részének szóló kritika is lehet, a Gyurcsányon kívüli baloldalt – már ha létezik ilyen – eddig a Momentum próbálta összefogni. Mérsékelt sikerrel.
Mráz kitért arra a nagykövetség által támogatott plakátkampányra is, amin az 1956-os forradalom és a 2023-as ukrajnai harcok között vonnak párhuzamot. Ebből is arra lehet következtetni, a Biden-adminisztráció a magyar társadalomra is próbálja ráerőltetni a háborúpárti álláspontot, legalábbis látványosan foglalkozik a témával.
Nyitókép: YouTube